Ciężki dzień w pracy? Portal MMO doradzi Ci, jak się odstresować!

Czasami zdarza się tak, że trzeba odpocząć i zwyczajnie znaleźć sposób na zabicie nudy, a co jest lepszego od gier komputerowych? Bardzo atrakcyjną formą rozrywki są dziś gry typu MMO, podgatunku szeroko rozumianych gier video. Szybka i dynamiczna rozgrywka z pewnością podniesie adrenalinę, a duża baza graczy zapewni niemal niekończącą się zabawę, gdyż każdy mecz będzie nieco inny ze względu na czynnik ludzki.

Gry MMO wciągają graczy, ponieważ tak są skonstruowane. Bazują na tym, jak funkcjonuje nasz mózg i jakie mamy potrzeby jako ludzie. Tak samo zresztą są tworzone najpopularniejsze seriale czy telenowele, a nawet pisane książki, gdzie czytając “tylko jeszcze jeden rozdział” zarywamy przy pasjonującej lekturze całą noc. Z MMO, tak jak z każdą inną przyjemnością – słodyczami, treningiem na siłowni czy imprezami ze znajomymi – łatwo przesadzić. Jeśli jednak będziemy grać z rozwagą, może mieć to sporo zalet.

Choć gry MMO nie są tak zdrowe jak warzywa i owoce, nie sposób odmówić im pozytywnego wpływu na nasze życie i zdrowie. Zacznijmy może od obalenia mitu o szkodliwości gier dla oczu. W dawnych czasach monitorów kineskopowych takie ryzyko istniało, jednak dziś technologia poszła do przodu i długotrwałe siedzenie przed monitorem nie jest już tak niebezpieczne. Higiena zdrowego grania wymaga, aby robić sobie przerwy i dbać o właściwe nawilżenie oka (bo czasem w emocjach grania zapominamy o mruganiu i gałka oczna wysycha), ale jeśli pamiętamy o tych zasadach, to wpływ grania na nasze oczy nie będzie tak negatywny.

Dobrymi radami, dzięki którym każda sesja będzie przyjemnością, warto podzielić się również ze znajomymi. Niech i oni mają świadomość tego, jakie korzyści, ale i zagrożenia może nieść granie, zwłaszcza gdy wyłączymy przy nim zdroworozsądkowe myślenie. A jak najlepiej im to zakomunikować? Najlepiej podczas gry! Sami bądźmy dobrym przykładem i pokażmy im jak grać, aby nie szkodzić zdrowiu i w pełni móc cieszyć się rozgrywką z przyjaciółmi.

Wiele informacji na temat gier komputerowych można znaleźć w popularnym polskim serwisie gamingowym http://www.portalmmo.pl, na którym inni gracze zostawiają swoje opinie na temat wybranych gier. Warto dać szansę zarówno mniej, jak i bardziej wymagającym tytułom gier, gdyż ich wpływ na odstresowanie jest znaczny, o czym świadczy wiele badań naukowych. Każda forma rozgrywki sieciowej pozwala na więcej interakcji z graczami z całego świata i zapewnia zabawę na jak najwyższym poziomie.

Poznaj aktualny ranking gier MMORPG.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *