Programy szkoleń i rozwoju

W BCG zatrudniamy osoby posiadające niezwykłe i różnorodne talenty oraz nieustającą chęć doskonalenia się.

Czym jest rozwój kariery w BCG?

W BCG zawsze będziesz o krok do przodu, dzięki różnorodności doświadczeń związanych z pracą w połączeniu z bogactwem naszego programu szkoleń i rozwoju.

Każda nowa osoba w BCG jest zatrudniana z założeniem, że będzie pracować w firmie wiele lat oraz że jest pracownikiem zdolnym do dalszego rozwoju zawodowego i osobistego. Dostrzegamy i cenimy dążenia każdej osoby do rozwoju kariery i pracujemy nad stworzeniem najwyższej klasy możliwości i programów, które umożliwią ten rozwój.

Szkolenie w Monachium było doskonałą okazją do budowania relacji z nowymi kolegami i koleżankami, poznania ludzi z innych biur i ich różnych doświadczeń. Wspaniale było pracować z ludźmi z różnych środowisk i kultur, szczególnie podczas dwudniowego projektu szkoleniowego, kiedy to tworzyliśmy ośmioosobowe zespoły obejmujące pracowników z ośmiu różnych biur. Było to doskonałe połączenie wydarzenia zawodowego z nawiązywaniem kontaktów i networkingiem”. — Cindy Sehili, Associate

Portal edukacyjny LAB

Portal Learning at BCG (LAB) to narzędzie do nauki dostosowane do potrzeb firmy. Narzędzie LAB jest dostępne dla pracowników na całym świecie, zapewniając całodobowy dostęp do zasobów szkoleniowych i treści z ponad 20 obszarów wiedzy.

Materiały online stworzone przez naszych globalnych ekspertów pomogą Ci szybko zdobyć wiedzę o danej branży lub stanowisku. Wirtualne sale lekcyjne niemal codziennie zapewniają dostęp do globalnych doświadczeń i najnowszych przemyśleń BCG. Specjalnie opracowane programy nauczania i biuletyny pomagają uczyć się od kolegów i koleżanek z BCG, jak odnieść sukces jako konsultant, profesjonalista i jako osoba. Zarchiwizowaliśmy około 1100 nagrań, a co miesiąc dodajemy 20–25 kolejnych, dzięki czemu pracownicy BCG mają dostęp do zajęć w dowolnym momencie.

Indywidualne zalecenia szkoleniowe — przekazywane przez lidera zespołu, doradcę, kierownika lub współpracownika — pozwalają rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, analityczne, komunikacyjne, przywódcze i w zakresie obsługi klienta. Pomagają one w zdobyciu wiedzy i ciągłym zwiększaniu potencjału poprzez doświadczenia zawodowe.

Ponadto współpracujemy z zewnętrznym partnerem, oferującym ponad 10 000 szkoleń online na żądanie, aby pomóc Ci budować umiejętności zawodowe w popularnych obszarach (takich jak Agile Project Management i myślenie projektowe), a także w tych bardziej taktycznych (jak SQL Essential i przeprowadzanie trudnych rozmów).

Rozwijaj swoje umiejętności zgodnie z potrzebami

W BCG rozumiemy, że każdy wymaga różnych zasobów, umiejętności i informacji, aby zapewnić sobie stały rozwój i zmaksymalizować swój potencjał. Poniżej znajduje się kilka wybranych programów, które spełniają specyficzne potrzeby każdej rekrutowanej osoby.

CONSULTING

  • Podstawowy program nauczania. Niezależnie od tego, czy Twoje stanowisko to associate czy senior partner, podstawowy plan nauczania w BCG zawiera szczegółowe programy dostosowane do Twoich potrzeb. Pomogą Ci one budować umiejętności doradcze, przywódcze i wspierające rozwój klienta, których potrzebujesz, aby rozwijać się i doskonalić na każdym etapie swojej kariery.
  • Narzędzia do nauki online. Oprócz naszego podstawowego programu nauczania, będziesz mieć dostęp do szerokich możliwości nauki online (obejmujących setki obszarów do wyboru, ponad 1000 wirtualnych klas, materiały i inne treści) dostępnych na naszych wewnętrznych platformach. Pomogą Ci one zdefiniować indywidualną ścieżkę nauki w BCG i ukształtować własny rozwój.
  • Programy integracyjne. Jeśli dołączasz do BCG spoza biznesu, ze środowiska akademickiego, wyspecjalizowanej branży lub nawet innej firmy doradczej, stworzymy program integracji, który pomoże Ci szybko przystosować się i rozwinąć nowe umiejętności, aby przyśpieszyć swoją karierę.

KNOWLEDGE & ANALYTICS

  • Rozwój. Ścieżka kariery skoncentrowana na wiedzy składa się z poziomów obejmujących coraz większą odpowiedzialność i jest przeznaczona dla tych pracowników, którzy chcą specjalizować się w badaniach, zarządzaniu danymi i analizie, opracowywaniu narzędzi i zarządzaniu wiedzą, aby wspierać zespoły doradcze BCG na całym świecie i zarządzać ciągle rosnącymi zasobami kapitału intelektualnego.
  • Program Knowledge & Analytics Mobility. Program ten zapewnia wysoko wykwalifikowanym ekspertom ds. wiedzy możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia poprzez spędzenie od czterech do sześciu miesięcy za granicą i poszerzenie w ten sposób naszych kontaktów na całym świecie.
  • Akademia Wiedzy. Akademia Wiedzy jest wieloaspektowym, szczegółowym i specjalistycznym programem szkoleniowym, na który składają się kursy ukierunkowane na konkretne stanowiska i konkretny etap kariery, a także kursy podstawowe uczące ogólnych umiejętności. Kursy mieszane wykorzystują innowacyjne platformy i zdalne technologie do wspierania międzyregionalnej i międzykulturowej wymiany naszych pracowników.

FUNKCJE BIZNESOWE

Rozwój i ścieżka kariery. Ścieżki kariery są dostosowane do unikalnych wymagań każdego stanowiska, zapewniając elastyczność w zakresie rozwoju kariery, harmonogramu i specjalizacji. Poprzez szereg działań związanych z uczeniem się i rozwojem w BCG, rozszerzamy możliwości awansu poziomego oraz zwiększonego lub podwójnego zakresu obowiązków. Dajemy możliwość rozwoju dzięki ciekawej i wymagającej pracy, umożliwiamy aktywny udział w rozwoju kariery, zapewniamy dostęp do możliwości zatrudnienia w BCG i sprawiamy, że jesteś częścią kultury, która wspiera Twój rozwój poprzez aktywne tworzenie możliwości poszerzania Twoich umiejętności.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *