6 kroków do perfekcyjnego profilu LinkedIn

W grudniu 2017 r. liczba zarejestrowanych użytkowników LinkedIn osiągnęła 500 milionów i ciągle rośnie – konkurencja, by widzieć i być widzianym jest niezmiernie intensywna – w takich okolicznościach łatwo można zostać pominiętym i niedostrzeżonym przez rekruterów.

W artykule pokażemy, jak w zaledwie 6 prostych krokach podnieść atrakcyjność profilu LinkedIn”.

1. Wybierz zdjęcie profilowe

Kotki i pieski są słodkie, ale stanowczo nie pasują do CV. Dlaczego więc mają znajdować się w Twoim profilu LinkedIn? Zdjęcia z wakacji zostaw na profil na Facebooku, chyba że pracujesz w branży turystycznej.

Dzisiaj każdy jest fotografem, warto jednak postawić na profesjonalizm i zapewnić najwyższą jakość zdjęć na profilu. Aktualizuj je co 5 lat lub zainwestuj w relooking, jeżeli aktywnie poszukujesz pracy. Nie wyglądaj zbyt poważnie: uśmiech pokazuje ciepło i pewność siebie.

2. Napisz hasło profilowe

LinkedIn w polu hasła profilowego automatycznie wpisuje aktualne stanowisko i pracodawcę, co wyraźnie pokazuje, jak ważne informacje się tutaj znajdują, nie tylko dla kontaktów w ogóle, lecz także dla rekruterów i pracodawców.

Wyróżnij się, skorzystaj z pola w sposób zgodny z jego przeznaczeniem – wymyśl hasło profilu. Oto jeden z przykładów: „Kierownik marketingu specjalizujący się w strategiach treści, SEO i mediach społecznościowych”. Programista może dodać takie dziedziny jak Java, Mobile i UX/UI.

Koncentruj się na celach zawodowych, ponieważ właśnie na tego rodzaju słowach kluczowych opiera się opis profilu LinkedIn.

Skorzystaj z przykładu LinkedIn Top Voices 2017

3. Starannie dopracuj opis profilu LinkedIn

Po zdjęciu i haśle profilowym opis jest pierwszym elementem, na który patrzą rekruterzy i który buduje pierwsze wrażenie. Wybierz 3 słowa kluczowe, na przykład z hasła profilowego, a następnie wokół nich wymyśl tekst opisu. Omów cele zawodowe i planowane sposoby ich realizacji.

W sposób podobny do Google, LinkedIn używa słów kluczowych SEO, żeby kojarzyć ze sobą profesjonalistów, co jest przecież ostatecznym celem funkcjonowania sieci.

4. Zaprezentuj swoje umiejętności na LinkedIn

Weźmy na przykład znajomość LinkedIn. W przypadku kierownika SEO „SEO” nie jest szczególną umiejętnością, lecz bezwzględnym minimalnym wymogiem zawodowym.

Jeżeli jednak projektant stron internetowych lub marketer doda SEO do zestawu umiejętności, rośnie jego wartość jako kandydata dla pracodawcy. Dzięki inteligentnej technologii LinkedIn oferuje sugestie popularnych umiejętności zaraz po rozpoczęciu ich wpisywania. Koniecznie sformułuj tekst profilu przy użyciu najczęściej wyszukiwanych terminów.

5. Udzielaj i uzyskuj rekomendacje

Rekomendacje LinkedIn są niezbędne, żeby dodać wiarygodności profilowi. Ważna jest tutaj jakość, a nie ilość.

Nie mówimy tylko o rekomendacjach, jakie otrzymujesz. Udzielane rekomendacje także poprawią odbiór profilu LinkedIn. W jaki sposób? W ten sposób rekruter lub pracodawca widzą osobiste relacje z byłym lub obecnym miejscem pracy z Twojej perspektywy.

I odwrotnie: poproś o rekomendację na LinkedIn byłego szefa i zaoferuj mu swoją rekomendację w podziękowaniu.

6. Dołącz do grup

Aktywne członkostwo w grupach zainteresowań na LinkedIn dodatkowo podkreśla Twoją praktykę i doświadczenie oraz zaangażowanie w wykonywany zawód. W zależności od sektora kierownicy ds. rekrutacji mogą z radością witać fakt, że prowadzisz aktywny networking i że możesz przyprowadzić ze sobą nowe kontakty.

Co więcej, odpowiednie kontakty mogą być biletem wstępu na rozmowę kwalifikacyjną. Przystępując do wymiany opinii na portalu, możesz dzielić się wiedzą z grupą i uczyć się nowych rzeczy, może nawet wziąć udział w kreowaniu nowych trendów w sektorze.

Postępuj zgodnie z podanymi wskazówkami, żeby pojawiać się coraz częściej w wynikach wyszukiwania na LinkedIn i skutecznie przykuwać uwagę rekruterów, a także agencji headhunterskich. W ten sposób z pewnością otrzymasz nowe oferty zatrudnienia i zrobisz kolejny krok w kierunku wymarzonej pracy.

Źródło: https://www.michaelpage.pl/advice/porady-dla-kandydat%C3%B3w/zmiana-pracy/6-krok%C3%B3w-do-perfekcyjnego-profilu-linkedin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *