Czy atrakcyjnie wizualnie CV zwiększa szansę na dostanie pracy?

Sprawdź jak lepiej wyglądające CV daje Ci większe szansę na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Gdzie szukać atrakcyjnych i profesjonalnych szablonów CV? Czy dobrze wyglądający szablon oznacza, że nie musimy skupiać się na treści. Wszystkiego dowiesz się z atrykułu.

Kreator CV – skuteczny sposób na wyróżnienie się!

Wiele osób szuka skutecznego sposobu na wyróżnienie się wśród innych kandydatów. Jako, że rekruter widzi jedynie nasze CV, wyścig ten przybiera formę odróżnienia się za pomocą właśnie tego dokumentu. W internecie można znaleźć wiele gotowych rozwiązań problemu atrakcyjnego CV. Należą do nich m.in. gotowe szablony CV do pobrania czy kreatory CV. O ile szablony musimy edytowć w takich programach jak Word i jeżeli chcemy zmienić kolejność sekcji istnieje duża szansa, że całość się rozjedzie. Tego problemu nie doświadczymy w przypadku wybrania kreatora CV. Warto skorzystać ze sprawdzonego kreatora CV, takiego jak Kreator FastCV. Umożliwia on przygotowanie profesjonalnego dokumentu po polsku i najpopularniejszych językach m.in. po angielsku, niemiecku i czesku. Nie musimy się przejmować wyglądem naszego CV, ponieważ łatwo możemy zmienić szablon CV na taki który najbardziej przypadnie nam do gustu. Dodatkowo za pomocą przeciągnięć można zmienić kolejność sekcji w naszym dokumencie. Łatwo dostosujemy też atrakcyjną szatę kolorystyczną. Tak przygotowane CV za pomocą Kreatora FastCV pozwoli nam wyróżnić się na tle innych aplikujących.


Nie zaniedbuj treści swojego CV!


Należy jednak pamiętać, że to jednak treść naszego CV ostatecznie zdecyduje, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Musimy skupić się o wiele bardziej na treści, a przyciągający wzrok wygląd CV zostawić profesjonalnemu programowi online. Dlatego należy kierować się wskazówkami przygotowanymi przez ekspertów np. na blogu Kreatora FastCV. Znajdziesz tam więcej wskazówek odnośnie pisania atrakcyjnego i merytorycznego CV. Według przeprowadzonego badania korzystający z Kreatora FastCV uzyskali o 40% więcej zaproszeń na rozmowy o pracę. Wynika stąd, że najskuteczniej jest popracować zarówno nad wyglądem jak i treścią naszego CV i dokładnie opisać nie tylko nasze doświadczenie, ale także przebyte kursy, szkolenia czy dodatkową aktywność jak np. uczestnictwo w wolontariatach. Powodzenia w pisaniu CV i życzymy znalezienia pracy marzeń.