7 błędów, które najczęściej pojawiają się w CV

Błędy, których musisz się pozbyć

1. Ortograficzne a interpunkcyjne błędy

Serwis CareerBuilder przeprowadził badanie w ubiegłym roku. Wyniki są imponujące. 58% CV zawierają interpunkcyjne i ortograficzne błędy. To znaczy, iż ponad połowy wnioskodawców wysyłają CV z błędami.

Przy czym korygowanie błędów jest dość łatwe. Konieczne jest, aby dokładnie ponownie przeczytać podsumowanie, ale nie jest to top-down, tylko bottom-up. Pozwoli to skupić się na każdej linii w dokumencie oddzielnie.

2. Długość ma znaczenie.

Istnieje niepisana zasada, która powinna być przestrzegana. Jedna strona CV należy poświęcić 10 latam doświadczenia. Jeżeli nie można określić wszystkie swoje zasługi na tej samej stronie, musimy Cię zmartwić. Twoją historię życia na 3-4 stronach (nie mówiąc już o badaniu), nikt nie będzie czytał.

Krórkie, kompetentne i jasne CV pokazuje, że jesteś w stanie jasno wyrażać swoje myśli, możesz oddzielić ziarno od plew i udzielić o sobie tylko najbardziej ważną a istotną informację.

Pomyśl o głównym celu CV: musi być wykonane w taki sposób, abyś został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Gdy dojdziesz do rozmowy, można mówić o sobie wszystko, co chcesz, ale w CV lepiej, aby zminimalizować słowa.

3. Formatowanie tekstu.

Rozmiar czcionki musi wynosić co najmniej 10 punktów. Odstęp powinien być „jeden i pół”. Papier – biały, kolor czcionki – czarny. Pamiętaj, aby korzystać z funkcji wyświetlania dokumentu w programie Word i Google Docs. Jeśli dokument wygląda dobrze i jest czytelny, smiało aplikuj.

4. Informacje poufne.

Pomyśl o tym, co piszesz a jakie szczegóły własnego życia opowiadasz. Zdarzają się CV, które ujawniają informację poufanę składających. Te CV, na przykład, w korporacji Google Inc. natychmiast są odrzucane. Jest to konieczne w zapewnieniu danych, aby pokazać się w korzystnym świetle i nie ujawniać informacji poufanej.

Żaden pracodawca nie chce, aby jego informację są również rozprzestrzeniali się poza firmą. Można zatem o tej pracy zapomnieć.

5. „Test” dla CV

Spójrz na to, co masz napisane, lub niech to przeczyta ktoś z Twoich znajomych lub przyjaciół. Jeśli nie chcesz aby perły ze swojego życiorysu byli cytowani wsród twoich znajomych i twój były szef nie został go nie zobaczył – warto go naprawić.

7 błędów, które najczęściej pojawiają się w CV6. Nie kłam

Kłamstwa tworzą same problemy. Jak zawsze się zdarza – kłamstwo zostaję wykryte. Dlatego, nie pisz, że masz dyplom gdy skończyłeś tylko gimnazjum, albo że byłeś szefem wydziału, podczas gdy w rzeczywistości pracowałeś jako menedżer sprzedaży. Nie zapomnij, że twoje kłamstwa będą Cię prześladować.

Wystarczy pomyśleć, co za rozczarowanie znajdą Państwo za jakieś parę lat, gdy będą chcieli dać Ci podwyżkę, a okaże się, że gdzieś upiększyłeś fakty z twojej biografii.

7. Podczas wysyłania pliku, nie nazywaj go “CV”

Dodaj do nazwy pliku swoje imię i nazwisko, ponieważ jeżeli tego nie zrobisz – twoje CV będzie podobnym do innych i łatwo się zgubi gdzieś między dokumentami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *