Jak zdobyć nowe kwalifikacje?

Rynek pracy najczęściej wymusza na nas podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności. Dziś ukończenie jednego kierunku studiów i znajomość języka obcego przestały wystarczać. Pracodawcy oczekują znacznie więcej, a konkurencyjność jest tak duża, iż powinniśmy zadbać o własny rozwój wcześniej. Zdobywanie nowych kwalifikacji jest dziś niezwykle proste. Każdy z nas może pójść na kurs, szkolenie, studia podyplomowe, które dają nam nowe możliwości na rynku pracy. Musimy jednak pamiętać, aby dobierać dokształcanie w taki sposób, by było efektywne na rynku pracy. Uczestniczenie w kursach czy szkoleniach, których tematyka nie będzie później pożądana przez potencjalnych pracodawców, to strata pieniędzy i czasu.

Zaobserwuj rynek

            Chcą zdecydować o nowych kwalifikacjach, powinniśmy dość bacznie śledzić rynek pracy i ogłoszenia zamieszczane przez pracodawców. Interesujące będą wymagania, jakie stawiane są kandydatom. Jeśli zobaczymy wyjątkowe nasycenie konkretnymi kursami, których potrzebują pracodawcy, warto spróbować znaleźć szkolenie o dokładnie takim zakresie i ukończyć je. Będziemy wówczas pożądanym kandydatem na rynku pracy, który posiada odpowiednie umiejętności. Osoby już pracujące, a chcące poszerzyć wachlarz swoich umiejętności bądź dorobić w innej formie, powinny przede wszystkim dokształcać się w tematach zgodnych z ich zainteresowaniami i oczekiwaniami potencjalnych klientów. Wówczas mamy pewność, że zainwestowane pieniądze nam się zwrócą. Każde dodatkowe szkolenie czy kurs są kosztowne. Warto skorzystać z propozycji, jakie daje szybka pożyczka, aby sfinansować koszty niezbędnego kursu.

Otwórz się na nowości

            Kolejnym krokiem, jaki powinniśmy wykorzystać przy zdobywaniu nowych kwalifikacji, jest otwarcie się na nowości, które nas otaczają. Jeśli zajmujemy się zawodowo grafiką komputerową, warto pójść w kierunku pokrewnym i zrobić kurs dotyczący profesjonalnej fotografii, czy chociaż artystycznej obróbki zdjęć. Krawcowa, która chce rozszerzyć katalog usług, powinna skorzystać z kursów dotyczących kroju i szycia na nowoczesnych urządzeniach lub projektowania odzieży. Pozwoli to nie tylko stać się atrakcyjniejszym usługodawcą dla klienta, ale przede wszystkim bardziej pożądanym pracownikiem na rynku. Zakup kursów, czy nowych urządzeń, jakie będą nam niezbędne, możemy sfinansować z wykorzystaniem opcji szybka pożyczka, a inwestycję zaczniemy spłacać w dogodnych dla siebie ratach.

Bądź swoim szefem!

            Widząc bezsens dotychczasowej pracy, którą wykonujemy z konieczności, a nie z pasji, powinniśmy rozważyć możliwość zorganizowania sobie samemu stanowiska pracy. Uruchomienie własnej działalności gospodarczej jest dziś bardzo łatwe, a szybka pożyczka może być pomocna przy wyposażaniu w sprzęt czy meble. Uruchomienie firmy wiąże się także z odpowiednim przygotowaniem, które musimy zrealizować jeszcze zanim zdecydujemy się na odejście z pracy. Pozyskanie wstępnie nowych klientów, czy też przygotowanie dokładnego biznesplanu będzie podstawą. Musimy także zadbać o zakup właściwego sprzętu np. komputerów czy oprogramowania niezbędnego do prowadzonej działalności i wykorzystać ten czas na uczenie się obsługi i zdobywanie nowych umiejętności. Dopiero kiedy wszystkie etapy przygotowawcze ukończymy, powinniśmy rozpocząć nowy etap w swoim życiu, jakim jest prowadzenie firmy. Bycie własnym szefem jest również zdobywaniem nowych kwalifikacji, ponieważ elastyczna możliwość zmiany profilu działalności przedsiębiorstwa wymusza na nas ciągłe uczenie się i zdobywanie umiejętności pożądanych wówczas już nie na rynku pracy, ale wśród klientów.

            Zdobywanie nowych kwalifikacji jest sprawą podstawową i dotyczy każdego, kto wkracza na rynek pracy bądź już w nim od jakiegoś czasu tkwi. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy chcieli zmienić pracę, a wówczas na podnoszenie kwalifikacji może być za późno. Warto zadbać o to w odpowiednim czasie, aby uniknąć rozczarowań i płynnie zmienić swoje życie zawodowe.

Źródło: http://www.karierait.pl/jak-zdobyc-nowe-kwalifikacje/